Moda w Przekroju - luty 1951

By | 22:44:00 Leave a Comment
Nowy cykl bez zbędnych słów. Dzisiaj pod lupę weźmiemy 1951 r. - luty.

"Nowe wzory sportowych spódniczek, do których nosimy w obecnym sezonie pulowerki albo bluzki koszulowe z długimi rękawami. Uwaga! Spódniczki kloszowe w dużą kolorową kratę - nadal modne"


U góry dwa płaszcze wiosenne: raglan z aksamitnym kołnierzem o wyłogami kieszeni oraz płaszcz z gabardyny . praktycznym kapiszonem na gorszą pogodę.
Po lewej komplet wiosenny złożony ze spódniczki w grubą pepitę, pulowera. oraz Wdzianka podbitego tym samym materiałem co spódnica.. Modne i twarzowe.

Po prawej len sam komplet po zdjęciu wdzianka . Do pulowera przypinamy kołnierzyk i mankiety w pepitę.Uwaga! Do tego stroju nosimy bardzo szeroki pasek!

W każdej porze roku sweter jest modnym, twarzowym i nieodzownym w garderobie strojem. U góry: nowy, bardzo ładny model swetra, w którego wycięcie wszyta jest wstawka i ciemniejszego trykotu, kończąca się pod szyję kołnierzykiem w kształcie golfa. Po prawej trzy szykowne bluzki trykotowe. Od góry: bluzka z gładkiego trykotu z fantazyjnym kołnierzem, bluzka zrobiona ściegiem „w kratkę" oraz bluzka kimonowa kombinowana z dwu kolorów włóczki.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: